Co oznacza ból mięśni przy zakażeniu Helicobacter?

Stwierdzono u mnie Helicobacter przepisano duomox i metronidazol. Już kończę kuracje zostały mi 2 tab. Od kilku dni jestem bardzo osłabiona, bolą mnie mięśnie, ciągle bym spała. Czy mogą to być skutki uboczne zażywania w/w antybiotyków? Dodatkowo leczenie się na nerwice biorę 150 mg Wenlafaksyny, zwiększyłam ją 9 dni temu z dawki 75mg czy objawy mogą być psychosomatyczne?

Witam, tak branie antybiotyków może osłabiać.
Poza tym wenlafaksyna może mieć wg. Bazy Leków
częste objawy uboczne typu :
Często: senność, zawroty głowy, ból głowy, zwiększenie napięcia mięśniowego, parestezje, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, zaburzenia widzenia, ziewanie, zmniejszone łaknienie, zaparcia, nudności, wymioty, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia oddawania moczu (zwłaszcza parcie na mocz), pocenie się (w tym poty nocne), znadciśnienie, rozszerzenie naczyń krwionośnych (najczęściej zaczerwienienie twarzy), wybroczyny, krwawienie z błon śluzowych, astenia/zmęczenie,
Pytanie czy to psychiatra zwiększył Pani dawkę, czy też zrobiła to Pani sama ? Jeżeli Pani bez konsultacji z lekarzem to może to być bardzo niebezpieczne.
Abstrahując od powyższego to uważam, że zaburzenia lękowe należy leczyć psychoterapeutycznie, a nie farmakologicznie.
Radziłbym przeczytać poniższe linki:
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam