Czy nerwica może powodować pieczenia mięśni?

Pytanie do neurologa. Witam czy nerwica moze powodowac pieczenia miesni? U mnie objawia się to pieczeniem i mrowieniem, napieciem glebokich miesni brzucha, glownie pod zebrami i na plecach w rejonie odcinka piersiowego. Dodatkowo wystepuja zmiany skorne na plecach, cos jak pryszcze bardzo bolace I piekace, po wygojeniu zostaja blizny. Czy moze to byc zwiazane rowniez z neuropatia, wykonywalem ciezka prace fizyczna. Lekarze zdiagnozowali nerwicę a wszystko zaczelo sie po przejsciu wirusa.

Dzień dobry. Jeżeli zdiagnozowano u Pana nerwicę, właściwym leczeniem jest terapia psychologiczna. Nie wspomina Pan czy ją podjął. Jeżeli nie, bardzo prawdopodobne jest, że opisane objawy są spowodowane dysfunkcjami z obszaru psychologicznego i występują pod postacią objawów somatycznych. Jeżeli podjął Pan terapię, na jej efekty trzeba chwilę zaczekać i o ewentualnych wątpliwościach co do jej skuteczności porozmawiać z osoba prowadzącą. Pozdrawiam serdecznie.