Ból dłoni, nadgarstków, kolan i stóp

Witam Od ponad miesiąca odczuwam ból dłoni nadgarstków kolan stóp Lekarz rodzinny skierował mnie na badania W wynikach jako nieprawidłowe wyszły MPV 12,7 fl %neurocytów 44,6% %limfocytów 47,9 % Rozmaz mikroskopowy Granulocyty segmentowane 44% Limfocyty 48% Nie wiem na ile to istotne ale mam 22 lata i poza okropnym, bólem w wyżej wymienionych miejscach nic mi ostatnio nie dolegało. O czym świadczyć może taki układ wyników?
22 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie powinna Pani podać pełny wynik morfologii! Proszę bowiem pamiętać, że trudno interpretować rozmaz nie znając ogólnego poziomu WBC. Tak samo MPV, które bezpośrednio wiąże się z ilością płytek krwi. Podane wyniki w zestawieniu z Pani objawami nie pozwalają wskazać żadnej konkretnej przyczyny. Wskazana jest zatem konsultacja reumatologiczna. Skierowanie uzyska Pani od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.