Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik morfologii krwi rocznego dziecka

Dzień Dobry. Co mogą oznaczać wyniki mojego rocznego synka. morfologia hemoglobina 9,8 g/dl (10,2-14,8) hematokryt 28,0 % (32,5-41,0) płytki krwi 132 g/l(140-450) hematologia opad krwinek po 1h 12 mm (5-10) rozmaz mikroskopowy krwi granulocyty segmentowane 7% (40-70) limfocyty 85% (20-45) dodam iż w powiedziano mi że osłuchowo w normie, węzły chłonne nie powiększone. Wszystko jest dobrze jeśli chodzi o badanie.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie podała Pani pełnej morfologii, co uniemożliwia wiarygodną interpretację. Mówiąc ogólnie, nieco obniżony jest poziom hemoglobiny, co świadczy o anemii. Obniżony jest także poziom płytek krwi. W rozmazie zbyt wysoki jest także odsetek limfocytów. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem pediatrą, który będzie miał możliwość ocenić pełny wynik i zestawić go ze stanem klinicznym dziecka.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy