Ból dziąsła i zbierania się kamienia na szóstce

Witam,mam problem z zębem.Szóstka z lewej strony u góry.Jakieś pół roku temu ułamała mi się cała 1 ściana, od tamtej pory na zębie zbiera się spory kamień,ząb jest chyba martwy,ponieważ nie odczuwam w nim samym bólu, jednak dość często boli mnie dziąsło. Lekarz zalecił skaling do późniejszej oceny zęba, jest zdania że trzeba go ratować, ja chciałabym go wyrwać zaraz po skalingu,panicznie boję się dentysty i nie dam rady znieść więcej wizyt,czy jest możliwe?Czy to boli? Jakie mogą być powikłania?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

każdy ząb którego mażna uratować jest na wagę złota - proszę znaleźć stomatologa który leczy dzieci może jego podejście sprawi że lęk przed dentystą i leczeniem zmaleje - naprawde ekstrakcja to ostateczność
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Zęby trzonowe są bardzo ważne w naszym uzębieniu. Jeśli jest szansa na uratowanie zęba powinna Pani o niego zawalczyć. Szczególnie, że jest Pani młodą osobą i dobrze by było żeby trzonowiec jeszcze Pani przez długie lata posłużył.
Może powinna Pani poszukać gabinetu, gdzie można przeprowadzić zabieg przy użyciu podtlenku azotu lub półsedacji?