Ból dziąsła po kilku latach od ekstrakcji zęba

Witam! Kilka lat temu miałam wyrwanego zęba, dziąsło się zagoiło i wszystko było dobrze. Jednak dwa tygodnie temu dziąło zaczęło bolec, zsiniało i zaczeło z niego wystawac coś. Czy to możliwe że w dziąsle został kawalek korzenia i po tylu latach organizm się go pozbywa?

Proszę się złosić do stomatologa, który wykona zdjęcie RTG i oceni co jest przyczyną dolegliwości. Możliwa jest pozostałośc korzenia albo przegrody kostnej.