Ból gardła i mokry kaszel

Dziecko (7 lat) w zeszłym tygodniu wypiło zimny napój gazowany. Następnego dnia skarżyło się na ból gardła, a potem pojawił się mokry kaszel. Dziecko cały czas ma okropny mokry kaszel. W nocy nie może spać. Rano jak się obudzi to nie może odkrztusić zalegającej wydzieliny i się męczy. Wcześniej podawałam syrop, ale nie pomagał. Dziecko jest w domu i od czasu infekcji nie chodzi do szkoły. Czy to mogą być oskrzela i czy dziecko koniecznie powinien obejrzeć lekarz?Co mogę mu podać na mokry kaszel?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne badanie lekarskie aby móc cos więcej powiedzieć. proponuje koniecznie udać się do lekarza rodzinnego . po badaniu będzie można zastosować odpowiednie dalsze postępowanie.