Ból gardło i męczący kaszel

Witam, przez okolo 4 tygodnie pobolewalo mnie gardlo i meczyl mnie na zmiane suchy i mokrawy kaszel.po tych 4 tygodniach minelo na okolo tydzien.Od kilku dni znowu pobolewa mnie gardlo i zaczol sie suchy kaszel.Dodam,ze morfologia sprzed 2 tygodni idealna,crp.1,26 OB.3.Ostatnie RTG klatki piersiowej okolo osmiu miesiecy temu ponoc jakies szumy oskrzelowe po kaszlu ( wowczas przechodzilam podobnie kaszel i bol gardla )Dodam jeszcze ze moj tato zmarl na raka pluc.Bardzo sie boje.Prosze o odp.Kasia

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy najpewniej są wynikiem infekcji dróg oddechowych. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem POZ, który wdroży właściwe leczenie. Być może konieczna będzie antybiotykoterapia. Jeśli pomimo leczenia, objawy będą się utrzymywać, wskazane będzie wykonanie kontrolnego RTG.