Doxyratio M a męczący kaszel

Witam.Od ponad dwóch tygodni mam męczący kaszel (raz suchy-raz mokry) zażyłam 7dniowy antybiotyk DOXYRATIO M-bez większej poprawy.Mam problemy z oddychaniem, szybko sie męczę i czasami zawroty głowy. Dodam że osłuchowo wszystko ok a kaszel taki bardziej krtaniowy jest i miałam chrypkę. rtg w porządku morfologia również. Pomocy

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej wskazać przyczynę Pani dolegliwości. Najpewniej jest to oczywiście infekcja dróg oddechowych, ale by postawić taką diagnozę powinien Panią zbadać lekarz. Być może konieczne będzie włączenie kolejnego antybiotyku. Tak naprawdę Doxyratio M nie jest bowiem antybiotykiem zalecanym w leczeniu takich infekcji.