Suchy kaszel i ból gardła

Dzien dobry Jestem obecnie w pracy na statku w Afryce od wczoraj zaczal strasznie mnie meczyc suchy kaszel ,swedzace gardlo i podraznienie w klatce piersiowej zreszta nie tylko mnie ale wiecej osob jakies sugestie co moglbym uzyc aby troche ulzylo?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy najpewniej są wynikiem infekcji układu oddechowego. Jeśli jest Pan na statku bez wątpienia ma Pan ograniczony dostęp do leków. Proszę zatem zorientować się jakie leki są na pokładzie oraz skonsultować się z osobą odpowiedzialną za problemy zdrowotne.