Ból głowy i lęki u 4-latka

Witam, mam synka który ma 4 łatka od kilku miesięcy ma dość silne bóle głowy, czasem boli Ci tak ze 5 minut krzyczy z bólu i nagle samo przechodzi. Byliśmy u neurologa który zlecił badanie eeg wykazało ze ma napadowosc fal theta o częstotliwości 7hz 100-160ųV uogolniajace się na wszystkie odprowadzenia. Dostaliśmy skierowanie na rezonans magnetyczny i czekamy. Ale ostatnio synuś zaczął się dziwnie zachowywać, wszystkiego się panicznie boi nie pójdzie sam nawet siusiu.

Bez szczegółowej diagnostyki nie możńa nic stwierdzać. To, co jest w tym momencie ważne, to żeby Państwo - jako rodzice - nie wzmacniali w dziecku paniki i lęku. Proszę wspierać dziecko, pokazywać, że jesteście z nim, ale na przykład nie wykonywać za niego różnych czynności, czy też towarzyszyć mu w absolutnie każdej sytuacji. Jeśli tak będzie, dziecko nauczy się, że sam w niczym sobie nie poradzi, a jego lęk będzie tylko narastał.