Co jest powodem lęków u 6-latka?

Dzień dobry mój syn 6 letni mama lęki boi się iść sam do łazienki sam zostać w pokoju moich ciemności jak coś stuknie puknie odrazu się pyta z przerażeniem od pewnego czasu tym bardziej takie spostrzegawczy gdy się go pytam dlaczego nie chcę zostać w pokoju zawsze coś innego powiedz nie chce w ogóle rozmawiać na temat tego leku trwa to już około 4 miesięcy Co to może być podłoże neurologiczne jak chce w ogóle z tym poradzić

Lęki i dzieci w tym wieku są sprawą rozwojową. Polecam wspierać dziecko i monitorować sprawę. Jeśli lęki będą się nasilac, polecam konsultację z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam