Jak pomóc dziecku, które boi się iść samodzielnie do pokoju?

6latek od 3 miesiąc ma leki boi się iść sam do pokoju, do toalety, jak coś stuknie puknie to z przerażeniem pyta co to było, jest dzieckiem spokojnym, wrażliwym, w domu nie urzywamy przemocy, ani krzaków, wspieramy się na wzajem. Nie ogląda strasznych bajek, jakiś czas temu przebywał że starszym kuzynem który się fascynuje potworami itp. Cały czas mu opowiada lub historię o duchach itp. Pytam czego się boi to muwi, że pająków. Co wtedy czuje to nic nie mówi niewiem jak mam doniego podchodzić żeby nie spowodować żeby te leki zostały na dużej pomocy

Witam,

zalecana konsultacja u psychologa dziecięcego lub systemowego, pomoc można tez otrzymać w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry! Być może kontakt ze starszym kuzynem jest powodem takiego zachowania dziecka. Warto z dzieckiem spokojnie porozmawiać o tym, aby mogło opowiedzieć, co przeżywa, zapewnić bezpieczeństwo oraz rodzinne ciepło oraz ograniczyć kontakt z kuzynem, aby nie zasilać umysłu historiami, które nie są obojętne dla psychiki takiego chłopca. Zachęcam też do kontaktu z psychologiem dziecięcym.