Co jest powodem, że dziecko 3 letnie widzi osoby których nie ma fizycznie w pokoju?

Witam. Od 1 miesiąca mam problem z moją 3 letnią córką. Może wydawać się to niedorzeczne jednak córka twierdzi że widzi w domu "Pana". Sytuacja powtarza się co najmiei 2 razy w tygoniu. Córka się boi tej "osoby". Zrywa się po nocach, wtula buzie w poduszkę " aby nikogo nie zobaczyć". Z pogodnej, pewnej siebie dziewczynki zamieniła się w strachliwą, która boi się sama zostać w pokoju. Zupełnie nie wiem co mam o taj sytuacji myśleć i jak reagować,jak jej pomóc? Prosze o poradę

Witam,

zalecana jest konsultacja u psychologa dziecięcego lub w Poradni psychologiczno - pedagogicznej.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji domniemam, że przyczyną mogła być mało znacząca rozmowa/sytuacja/zdarzenie, w których zawarta była treść, która zaniepokoiła i ma odzwierciedlenie podczas snu.

Nie wiem, czy Córeczka chodzi do przedszkola?
Być może inne Dziecko Ją po prostu przestraszyło?

Albo coś znacznie poważniejszego, co wymagałoby Pani uwagi...

Kontrolnie wskazana byłaby osobista konsultacja u psychologa dziecięcego, do czego Panią zachęcam.

Z przesłaniem dla Pani i Córeczki Tego, Co jest teraz najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com