Co zrobić z takim lękiem u syna?

Dzień dobry. Mam problem z 4 letnim synem. Od pewnego czasu nie chce zostawać sam w pokoju, wychodzi za mną nawet do toalety. W nocy woła mnie bo nie chce sam spać. Kiedy wyjdę sama do kuchni płacze, ciagnie mnie za rękę, rzuca zabawkami abym wróciła do jego pokoju. Jestem już przemęczona, nie mogę nawet w spokoju wypić heebaty bo syn cały czas wymusza abym z nim siedziała w pokoju. Bawi się sam, a ja muszę z nim siedzieć. Co mam robić? Czy są jakieś bezpieczne preparaty na noc np.krople aby przesypiał sam calą noc? Co robić jak wybiega za mną z pokoju i ciągnie za rękę, płacze? Dziecko nie chodzi do przedszkola, jest ze mną cały dzień w domu.

Witam, proszę skorzystać ze spotkania z psychologiem. Lęki u dzieci mają z reguły podłoże rozwojowe i z wiekiem przeminą. U czterolatków pojawia się lęk przed ciemnością, przed zwierzętami, przed głośnymi dźwiękami, lęki separacyjne. Rozmowa z psychologiem dziecięcym pomoże zastanowić się jak sobie radzić, aby znalazła Pani czas na odpoczynek. Ma Pani silną więź z synem, dziecko czuje się przy Pani bezpiecznie. Spotkanie z psychologiem da Pani możliwość zweryfikowania obaw czy są to zachowania wymagające interwencji, wpływające niekorzystnie na funkcjonowanie dziecka czy miną samoistnie.
Pozdrawiam
Dorota Nowacka