Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego niemowlę musi spać tylko z mamą?

Od 2 miesięcy moja 7 miesięczna córka wieczorem chce zasypiać tylko ze mną. W dzień nie ma problemu z zasypianiem z tata lub babcia, natomiast w nocy jeśli nie ja siedzę przy jej łóżeczku dopóki nie zaśnie jest jedną wielką histeria i potrafi płakać nawet godzinę dopóki do niej nie przyjdę. Co może być przyczyną takiego stanu ?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Wybór odpowiedniego przedszkola

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wyborze przedszkola dla dzieci autystycznych.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie jest to tzw. lęk separacyjny, który może objawiać się szczególnie silnie już w drugim półroczu życia dziecka. Z uwagi na niezwykłą więź, jaka nawiązuje się pomiędzy matką a dzieckiem już w chwili narodzin, dzieci nierzadko bardzo mocno przeżywają każdą nieobecność rodzica.

Więcej informacji na temat tego problemu odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/lek-separacyjny.

Niestety ten etap musi po prostu minąć, nie ma żadnego sposobu, by mu zapobiec, choć faktycznie jedne dzieci przeżywają lęk separacyjne mocniej, inne właściwie niemal wcale.

Jeżeli jest Pani zaniepokojona, może Pani skonsultować się z pediatrą oraz psychologiem. Niemniej, jeżeli poza problemami z zasypianiem nie dostrzega Pani żadnych nieprawidłowości w rozwoju niemowlęcia, to sądzę, że może Pani być spokojna.

Być może pomocna okaże się także odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/budzenie-nocne-u-14-miesiecznej-corki-a-przejaw-leku-separacyjnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy