Dlaczego moje dziecko jest płaczliwe?

Witam, jestem mamą 3 letniej dziewczynki Mała od jakiegoś czasu zamiast mówić czy poprosić o wodę reaguje płaczem staram się jej tłumaczyć że wystarczy powiedzieć ale jest tylko gorzej, jest bardzo uczuciowym dzieckiem i nieśmiałym, bardzo szybko się denerwuje a od jakiegoś tygodnia zaczęła się jąkać, mówic nawet że jest głodna wpada od razu w histerie, nie wiem już co mam robić i co to może być,ma też lęk separacyjny i nie chce bawić się z dziećmi, ładnie już mówiła z nami lubi się bawić, lubi śpiewać i tańczyć, nie miała ostatnio jakiś większych zmian , mieszkamy w Angli i czekamy na wizytę u lekarza ale czy ktoś może mi doradzić co to może być i jak dziecku pomoc? Dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w związku z problemami u Pani dziecka można byłoby pomyśleć o kontakcie z psychologiem dziecięcym, chociaż możliwe jest, że opisywane zachowania mogą mieć charakter przejściowy. Wspomina Pani o zbytniej nerwowości, płaczliwości, wpadaniu w histerię, lęku separacyjnym. Wystąpił także lęk przed kontaktami z dziećmi. Dziecko obecnie ma 3 lata i możliwe jest, że przechodzi obecnie skok rozwojowy, który wiąże się często z zaburzeniami w zachowaniu. Jeśli sytuacja po pewnym czasie się nie poprawi, to trzeba będzie mimo wszystko pomyśleć o kontakcie z psychologiem dziecięcym, aby przeprowadzić diagnozę, która pozwoli wyjaśnić przyczyny zaburzeń u dziecka.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/histeria

https://portal.abczdrowie.pl/ach-te-emocje-o-zupelnie-normalnych-zachowaniach-dzieci-ktore-bardzo-niepokoja-ich-rodzicow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.