Dlaczego dziecko napina mięśnie?

Witam. Moja córka lat 5 chodzi do przedszkola ostatnio Pani zwróciła uwagę na to że dziecko napina mięśnie(rusza rączkami) gdy się cieszy otwiera też buzię robi to tylko w czasie kiedy tak jak mówiłam cieszy się lub coś ją interesuje i tak jakby niemoglam się czegoś doczekać wykonuje takie ruchy oraz gdy ma coś zaśpiewać albo się wstydzi przebiera rączkami. Nigdy niebylo z nią problemów jest pogodnym dzieckiem chętnie bawi się z innymi dziećmi . Czy mam obawy do niepokoju

Dzień dobry,

Myślę, że jeśli są to jedyne niepokojące Panią objawy u córki, nie ma powodów do niepokoju. To co Pani opisuje wskazywać może na sposób wyrażania emocji przez 5letnie dziecko.

Jeśli jednak pojawiają się jeszcze inne niepokojące Panią zachowania, wtedy warto przeprowadzić dokładną konsultację z psychologiem dziecięcym.

Pozdrawiam serdecznie.