Strach 6-letniego dziecka przed brakiem obecności osoby dorosłej

jeśli szejscioletnie dziecko nie potrafi zostać nawet na chwilę samo a brak obecności dorosłego powoduje histerie. to o jakiej chorobie bądz zaburzeniu możemy mówić. Częśc pozostałych objawów wskazywało by na jakieś spektrum autyzmu. Dziecko jest poprzemocowe a psycholog kwituje jego zachowanie stwierdzeniem że jest dziwne

Witam!
Bardzo trudno to stwierdzić na podstawie tak ubogich informacji i bez obserwacji dziecka. Trudności z rozstaniem się z dorosłym opiekunem pojawiają się przy lęku separacyjnym. Natomiast biorąc pod uwagę, że dziecko jest ofiarą przemocy, to mogą to być: zaburzenia emocjonalne, zespół stresu pourazowego. Proszę skonsultować się dodatkowo w psychiatrą dziecięcym. Prawidłowa diagnoza wymaga czasu, a ważne jest również, by dziecko zostało objęte odpowiednią terapią.
Pozdrawiam!

Tego nie należy bagatelizować - trzeba objac dziecko jak najszybciej opieką wykwalifikowanej kadry. Jesli jest Pan bardzo zaniepokojony zapraszam na konsultacje psychologiczno-pedagogiczą, ponieważ współpracuję z rzetelnym psychologiem klinicznym. Dane kontaktowe na stronie www.karliklogopedia.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Proszę zmienić psychologa. Dziecko jest zapewne bardzo mocno związane z opiekunami, którzy otoczyli je nadmierną opieką i to może być przyczyną lęku przed odizolowaniem. Jednak to tylko jedna z możliwości dlatego konsultacja z dobrym specjalistą jest zalecana.
Pozdrawiam AM