Czy to może być zaburzenie ze spektrum autyzmu?

Moje 3 letnie dziecko ma echolalię, nadal dużo mówi w swoim języku, ale jego postęp mowy jest widoczny. Mówi wszystkie słowa, ale problem ma z budowaniem zdań i wyrażaniem czego chce, co powoduje złość. Potrafi się bawić i wykonuje polecenia. Od czasu wystąpienia echolalii ma zmiany nastroju, wykonuje dziwne gesty. Czy to może być zaburzenie ze spektrum autyzmu? Czy te rzeczy sie wykluczają?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Dzień dobry,
niestety nie ma możliwości zdiagnozowania dziecka poprzez poradę online. Objawy i zachowania o których Pani wspomina mogą być niepokojące, nie są jednak jednoznaczne z diagnozą zaburzeń ze spektrum autyzmu. Autyzm należy do zaburzeń całościowych, w których uwidacznia się wiele różnorakiego rodzaju deficytów w zakresie komunikacji, relacji społecznych z rówieśnikami i dorosłymi oraz brakiem elastyczności w zachowaniach (złe znoszenie zmian). W przypadku Pani dziecka warto udać się na badanie do rejonowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej bądź do psychiatry dziecięcego. Pełna diagnoza obejmuje zazwyczaj kilka spotkań, w trakcie których zbadane zostaną różne obszary funkcjonowania dziecka.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog, pedagog specjalny i psychoterapeuta.
0

Potrzebna jest koniecznie ocena psychologa dziecięcego oraz. psychiatry dzieci i młodzieży.Rozwój dzieci bywa zaburzony z różnych powodów, ocena musi być indywidualna i profesjonalna.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Uważam, że najlepiej będzie gdy dziecko zostanie poddane diagnozie. Proszę porozmawiać z psychologiem dziecięcym. Konieczna będziecie też wizyta u logopedy oraz neurologa.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy