Cechy autyzmu u 6-letniego dziecka

na wizycie w poradni psychologicznej pani psycholog zauwazyla u 6 letniego syna cechy autystyczne,co to znaczy? co dalej powinnam zrozbic? do jakiego specjalisty sie udac? czy u tak duzego dziecka mozna z latwoscia potwierdzic lub wykluczyc autyzm?

Niestety "co to znaczy" może powiedzieć Pani jedynie psycholog, która takie cechy u Pani dziecka stwierdziła - ponieważ nie można wyznaczyć jednoznacznie cech, które Pani dziecko przejawia bez osobistego kontaktu z nim. Proszę zgłosić się na wizytę do psychologa dziecięcego, który będzie mógł polecić dalsze kroki postępowania.
"Z łatwością" niestety niczego nie można potwierdzić lub wykluczyć jeśli chodzi o stawianie prawidłowej diagnozy. Potrzebne do tego są specjalistyczne testy, wywiady, obserwacje, na których podstawie można dopiero cokolwiek stwierdzać. Pozdrawiam.

w gdańsku jest specjalistyczna placowka zajmujaca sie tym tematem.prosze poszukac specjalisty z doswiadczeniem (!!!).w tym zakresie.pozdrawiam serdecznie

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Jeśli jest już opinia psychologa dobrze jeszcze znbadac dziecko neurologicznie oraz poprosić o opinie ze szkoły jak dziecko funkcjonuje w kontaktach z rówieśnikami, jak się uczy, jakie są jego dobre i słabe cechy. Na podstawie tego wszystkiego w poradni psychologiczno pedagogicznej powinny wydać opinie z zaleceniami do pracy dla szkoły i rodziców. Dalszy krok to systematyczna terapia.
Pozdrawiam AM