Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia dla dziecka z autyzmem

Witam, Moja 2 letnia córka Amelka ma stwierdzone przez jednego specjalistę spektrum autyzmu a innego opóźnienie w rozwoju zostałam z złym sama mam obserwować i ćwiczyć z nią tylko problem jest w tym ze nie wiem jak czy mogę prosić o jakieś pszyklady ćwiczenia z córka. Błagam o pomoc
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można do zdiagnozować.

witam
to ja bym radziła pójść jeszcze do jednego specjalisty np do psychologa dziecięcego i bym sprawdziła co powie ten specjalista. Bo z autyzmem jest tak że trzeba wiedzieć czy dziecko jest autystyczne czy nie. Bo dziecko może mieć cechy autystyczne i być przy tym opóźnione w kilku sferach rozwojowych (społecznej, motorycznej, w mowie itd) albo dziecko może mieć normę intelektualną i tylko kilka cech autystycznych. Nie wiem jak jest w przypadku Pani dziecka. Proszę napisać coś więcej.
anna suligowska

Z wykształcenia psycholog i biolog. Absolwentka 5-letniego szkolenia z psychoterapii systemowej.
0
mgr Jakub Pyka Psycholog, Łódź
60 poziom zaufania

Ja się takimi problemami nie zajmuję, ale sugeruję udać się do jakiejś fundacji bądź ośrodka zajmującego się autyzmem (w Łodzi Fundacja Jasia i Małgosi) lub problemami rozwojowymi (poradnie psychologiczno-pedagogiczne).
Pozdrawiam

0

W Łodzi świetnie funkcjonuje "Jaś i Małgosia" gdzie pracują specjaliści od autyzmu, jest również grupa wsparcia dla mam. Zachęcam do kontaktu. Koniecznie potrzebuje Pani wsparcia i szeregu informacji.

0

Witam.
Jeśli Pani Córeczka ma autyzm, powinna Pani skontaktować się z placówką specjalizującą się w terapii autyzmu i tam szukać fachowej pomocy. Nie ma gotowego zestawu ćwiczeń dla dzieci z autyzmem; do każdego dziecka wykwalifikowany terapeuta (bądź nawet zespół terapeutów) indywidualnie układa i realizuje program terapii. Samej będzie Pani bardzo ciężko pracować z Córeczką.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Dziecko musi uczęszczać systematycznie na terapię. Pani może ćwiczyć z dzieckiem ale dodatkowo i bardziej przy czynnościach codziennych i zabawie. Dziecko potrzebuje specjalistycznego podejścia, terapi różnorodnej: logopedy, zajęć rozwojowych, integracji sensorycznej, w zależności od potrzeb.
Rodzic powinien dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego zaburzenia, zapisać się na warsztaty i grupę wsparcia jednak nie może być jedynym terapeutą swojego dziecka.
Koniecznie proszę dowiedzieć sie o możliwości zajęć w Pani mieście, w gabinetach terapeutycznych, poradni psychologiczno pedagogicznej, itd.

Pozdrawiam
AM
w razie pytań jestem do dyspozycji
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy