Czy istnieją wolontariaty pomagające osobom z autyzmem?

Pomozcie mojemu synowi.Ma 32 lata, cierpi na autyzm.Niczym sie nie interesuje prócz jedzenia.Trudno przy nim co kolwiek zrobić.Ja koło siebie nie mam juz czasu, lub jak spi jestem zmeczona.24 godz. Mu sluze.Nikt do nas nie przychodzi.Sama go wychowuje.Czy wiecie panstwo o Wolontariacie.Moze by mi ktos pomógl?Jestem z Łodzi.Nawet pokój mamy wspolny.

Witam, w Łodzi istnieje bardzo fajne centrum wolontariatu "centerko", w którym można dowiedzieć się co mają synowi do zaoferowania (w sensie jakie prowadzą aktualnie zajęcia i aktywności- jeszcze kilka lat temu mieli bogatą ofertę, mam nadzieję że niewiele od tego czasu się zmieniło) albo przynajmniej wskażą inne miejsca, z których syn mógłby skorzystać. Pozdrawiam, Monika

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Sytuacja jest bardzo trudna. Nie pisze Pani czy ma jakąkolwiek pomoc np w rodzinie. Dorosłe osoby z autyzmem faktycznie nie naką tak bogatej oferty terapeutycznej czy pomocowej jak dzieci. To przykre bo przecież dziecko kiedyś staje się dorosłym. Propnujd pisać o wsparcie wszędzie gdzie się da od Pefronu po opiekę społeczną i fundacje.
Poniżej podaje adresy gdzie w pierwszej kolejności proszę dopytać. Może da Pani też ogłoszenie na ngo, że poszukuje wolontariusza do pomocy w domu. Fundacja SYNAPSIS
ul. Ondraszka 3
02-085 Warszawa
tel./fax (+48 22) 825 87 42
e-mail: fundacja@synapsis.org.pl

Warsztat Terapii Zajęciowej
(prowadzony przez Fundację Jaś i Małgosia (JiM))
ul. Tatrzańska 105, 93-279 Łódź,
tel./ fax 42/ 643-46-70
e-mail: pomoc@jasmalgosia.pl
http://www.jim.org/

Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu