Lęk przed spaniem samemu w pokoju u dziecka

Dobry wieczór. Mamy problem z naszym synem. On boi się spać sam w lozku. (Młodsza siostra spi w tym samym pokoju, tyle że w swoim łóżku) Panicznie płacze. Jestem juz zdezorientowana. Nie wiem co mam robic. Oczywiście rozmawiałam z nim, kilkanaście razy, tlumaczylam, ale to nie pomaga. Nigdy nie ma ciemno w pokoju, świecą się kolorowe lampki oraz oglądają jeszcze bajki przed snem. Myślałam o wizycie u psychologa. Ale nie jestem pewna czy to dobry pomysl.

Witam,
z Pani wpisu nie wynika ile lat ma syn, ale dzieci w pewnym okresie są bardziej wrażliwe na doświadczanie lęku. Niemniej na pewno warto byłoby właściwie poradzić sobie z doświadczanymi przez syna lękami i zmniejszyć jego natężenie. Myślę, że udanie się do psychologa jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Specjalista, w trakcie wywiadu będzie mógł zebrać więcej informacji na temat charakteru prezentowanych przez syna trudności oraz wspomóc przy znalezieniu właściwego sposobu poradzenia sobie z nimi.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Witam, nie napisała Pani ile chłopczyk ma lat i co było przyczyną, że chłopczyk boi się sam spać. Wizyta u psychologa jest konieczna. Nocne lęki u dzieci mają różne przyczyny; może to być zły sen, awantury pomiędzy rodzicami, przykrości w szkole (stłumiony, nierozwiązany kontakt z rówieśnikami lub nauczycielami). Trzeba o to dopytać, ale najlepiej niech zrobi to specjalista. Na razie proszę pozwolić mu spać ze sobą lub z tatą.
Pozdrawiam Panią serdecznie w nowym roku, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl