Dlaczego 12-latek nie może spać?

Witam jestem mama 12letniego syna,syn nigdy dobrze nie sypial.Ale od 4lat to już jest strasznie.zasypia ok21 sami budzi się 24woła mnie bo mówi że nie może usnąć, i musze siedzieć w pokoju ddwue godziny zasnie i budzi się o 6.,niemożliwe że sie boi czegos bo ma zapalona lampkę w w pokoju i w tym samym pokoju spi jego 8letni brat.sytuacja trwa już kilka lat,chodzi do psychologa ale nie chce o tym rozmawiać z pania.

Proponuję zmienić synowi psychologa, bo "chodzenie do psychologa" dla samej sztuki jest bez sensu. Psycholog ma pomóc. Jeśli syn nie chce o tym rozmawiać, oznacza to, że ma opór. A jak ma opór to nic z tego nie będzie. Polecam zmienić specjalistę na takiego, z którym syn będzie chciał rozmawiać. Wygląda to na poważny problem na tle nerwowym. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Mam za mało danych...

Z Pani relacji wnioskuję, że najwyraźniej coś jest tego przyczyną (tym bardziej że symptom jest mocno przewlekający się).

Warto byłoby porozmawiać z psychologiem, by w umiejętny i równocześnie delikatny sposób nakierował rozmowę na temat Co i Jak mogłoby być przyczyną takiego niepokoju/lęku.

Serdeczności i tylko pomyślności dla Pani i Pani Synom życzę,
irena.mielnik.madej@gmail.com