Co robić, kiedy boję się spać sama w pokoju?

Boje się spać sama w pokoju ponieważ boje się, że przyjdzie do mnie niedawno zmarła babcia, co robić?

Dzień dobry!

Uczucie lęku jest naturalnym elementem żałoby. Doświadcza ich wiele osób, które straciły bliską osobę. Zazwyczaj najlepszą na to receptą są - czas, akceptacja swoich przeżyć i wzajemne wspieranie się z bliskimi osobami. Stany lękowe mogą jednak utrwalać się, pojawiać często i utrudniać codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji, proszę skonsultować się z psychoterapeutą osobiście, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!