Lęk przed utratą bliskiej osoby

WITAM Mam problem z 9letnim synem,a mianowicie boi się że straci mnie lub kogoś bliskiego z rodziny, nie sypia spokojnie w nocy budzi się i przychodzi do mnie w nocy, Nie chce żebym gdzieś wychodziła żeby nie stała mi się krzywda i żebym nie zostawiała go samego

Witam,
Pani syn prawdopodobnie ma taki okres rozwojowy, że boi się zostawać sam lub by pani gdzieś wychodziła bez niego. Proponuję nie zostawiać go w domu samego, tylko, żeby zawsze ktoś z nim był. Być może wtedy lęk osłabnie.

Witam
Zanim dziecko się rozwinie w nastolatka i dorosłego w jego życiu jest cała masa zmian i mnóstwo sytuacji których nie rozumie. To co jest za trudne, nowe, albo przerażające wywołuje lęk. Łatwiej dziecku taki lęk wyrazić w formie strachu o rodzica niż dopuścić do świadomości tego czego naprawdę się boi. Więc często taki lęk o rodzica jest "przykrywką" innych dziecięcych strachów i lęków. Ale to jakiego lęku czy strachu dotyczy ta sytuacja może pomóc rozwikłać psychoterapeuta czy psycholog dziecięcy.
pozdrawiam
Anna Suligowska