Co może znaczyć taki lęk u dziecka?

Witam. Chciałam zapytać czy jest to normalne zachowanie jeśli 4 letnie dziecko nie chce z nikim innym przebywac poza rodzicami? Boi się wszystkich, Cioci, Babci, Kuzyna Kuzynki .. wszystkich. Jeśli widzi, że któryś z rodziców idzie skorzystać z toalety koniecznie musi iść też , bo inaczej będzie płacz, krzyk.. Gdy słyszy, że któreś z rodziców ma wyjść do sklepu bądź pracy również wybucha płaczem.. Bardzo proszę o odpowiedź Z góry dziękuję

Witam
Z opisu sytuacji nie wynika jak dotychczas funkcjonowało dziecko. Czy lęki pojawiły się nagle, czy były związane z jakimś wydarzeniem w życiu dziecka. Czy dziecko uczęszcza do przedszkola, czy przebywa z rodzicami w domu? Czy dziecko zostawało kiedyś z innymi osobami poza rodzicami? Jak jest relacja między dzieckiem a rodzicami? Jaka jest relacja między dzieckiem a np. dziadkami? Przyczyny takiej sytuacji i lęku u dziecka mogą być różne, dlatego zalecana jest konsultacja z psychologiem dziecięcym, który przeprowadzi dokładny wywiad, zbierze wszelkie potrzebne informacje i na ich podstawie będzie mógł zaplanować terapię.
Pozdrawiam