Czy dziecko cierpi na lęki nocne?

Syn 2 lata . W nocy zdarzały mu się co jakiś czas ale naprawdę sporadycznie wybudzenia z krzykiem i płaczem i trwały różnie od 5 do 30 min. W miarę szybko udawało się go wybudzić. Ostatnio zdarza się to co noc. O różnych porach jak również po drzemce i trwa godzine. Krzyczy placze wygina sie zaciska rece rzuca po lozku. Najpierw z zamkniętymi oczami a potem otwartymi. Wygląda jak w transie szału.niedawno się przeprowadziliśmy a syn zaczął żłobek. Czytalam o lekach nocnych i bardzo się martwię
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu

Wiązanie chusty - kołyska w koali

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wykonać wiązanie kołyska w koali.

Istotna byłaby konsultacja psychologiczna u psychologa dziecięcego celem zbadania źródła pobudzenia dziecka. Do pełnej diagnostyki niezbędny byłby pełny wywiad z rodzicami. Jeśli nocne wybudzanie nasiliło się po przeprowadzeniu, mogą to być zaburzenia adaptacyjne. Jeśli dziecko przeżywa stres w wyniku zmian, ważne jest oswojenie go z nową sytuacją, jednak może to być również element lęku separacyjnego lub jedno i drugie. Należałoby zbadać więzi z poszczególnymi członkami rodziny oraz zastanowić, czy rodzice sami nie przezywają w obecnej chwili (i wcześniej) trudnych emocji, które udzielały i udzielają się dziecku.W przypadku 2 latka ważny jest dokładny wywiad z rodzicami oraz ich psychoedukacja, ale i zbadanie relacji pomiędzy małżonkami jak i ich samych procesy emocjonalne, w tym również reakcje na zmianę. Najważniejsza jest diagnostyka a następnie ułożenie procedury dalszego postępowania. Z pewnością nie zaszkodzi dziecku w obecnej sytuacji poświęcać dużo uwagi, otaczać miłością, ciepłem i zrozumieniem i wyrozumiałością, pracować nad własnymi emocjami jakie ujawniają się do niego a przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z specjalistą celem prowadzenia dziecka w sposób profesjonalny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy