Lęki i stresy nocne po rozwodzie

witam mam 24 lata mieszkam za granicą jestem od miesiaca po rozwodzie mam jakies leki stresy w nocy sie poce bardzo w dzien nie mam motywacji do zycia wszystko mnie meczy widze tylko w jednym kolorze prosze mi powiedziec jak z tego wyjsc bardzo w srodku przezywam rozstanie z którym nie moge sie pogodzic czy ten stan minie jak moge mu pomóc by tak sie stalo

Rozwód, niezależnie od powodu, dla którego podejmujemy o nim decyzję, często jest dla nas wydarzeniem trudnym i bolesnym, wiążącym się z pojawieniem się takich emocji jak złość, lęk, smutek, żal lub tęsknota.
Miesiąc to bardzo krótki czas by poradzić sobie ze sprzecznymi często emocjami, których możemy doświadczać. Najczęściej z czasem nasilenie tych emocji maleje, a nasze samopoczucie ulega poprawie. Ważne by w tym czasie otaczać się osobami dla nas ważnymi, a także skupić się aktywnościach i przyjemnościach dla nas ważnych.
Jeśli objawy będą utrzymywać się dłużej warto zasięgnąć pomocy psychiatry, psychologa lub terapeuty.

Pozdrawiam!

Witam,
rozwód zazwyczaj bywa bardzo stresującym wydarzeniem. Sytuację może nasilać fakt przebywania za granicą, w innym kraju, z dala od bliskich. Potrzeba trochę czasu, by pogodzić się z zaistniałą sytuacją i dojść do siebie. Jeżeli jednak odczuwane objawy są bardzo nasilone i powodują cierpienie proszę rozważyć wizytę u psychoterapeuty bądź psychologa.
Pozdrawiam.