Jak leczyć ten lęk u synka przed wyjściem z domu?

Witam mój syn ma 5 lat i boi się wychodzić z domu bo jak zawieje trochę to płacze i mówi że mocno wieje od tej pory jak biegał na dworze i mocno raz zagrzmialo i nie chce teraz wyjść z domu

Konieczne jest zebranie szczegółowego wywiadu i rozmowa z dzieckiem na temat jego lęków. Do rozważenia konsultacja psychologiczna. Duża rola rodzica, aby na spokojnie, z miłością tłumaczyć, że nie są to powody do obaw i małymi krokami pokonywanie tego strachu.