Ból głowy i ropne krosty

witam.dokuczal mi bol glowy i zazywalam tabletki DEXAK na nastepny dzien zaczely mi na twarzy wyskakiwac ropne krosty goraczka. co to moze byc?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania

Wskazana kontrola u lekarza, bez badania ciężko postawić diagnozę.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć te ropne krosty na głowie?

Witam. Pojawiły mi się krosty ropne na głowie. Mój dermatolog zlecił badanie tej krosty - badanie z posiewem ropy (tlenowo). Dostałem wynik - dodatni. Wyszło: Klebsiella pneumoniae oraz Proteus mirabilis. Jutro chciałem isć z tym osobiście do lekarza, ale teraz nie wiem czy mogę, bo z tego co przeczytałem w internecie to jest to zakaźne, na pewno umówię się na wizytę telefoniczną. Proszę o pomoc, ponieważ w tym momencie jestem przerażony po tym co przeczytałem w internecie o tych bakteriach.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witamy,

Prawidłowo, że zlecono Panu posiew ropnej wydzieliny znajdującej się w krostach.

Według wyników posiewu, jest Pan zarażony dwiema bakteriami: Klebsiella pneumoniae oraz Proteus mirabilis.

Pierwszy wymieniony patogen jest uznawany za superbakterię odporną na większość antybiotyków. Jest to pałeczka zapalenia płuc, która nie tylko powoduje tą chorobę, ale również zakażenia układu moczowego, pokarmowego oraz zapalenie opon mózgowo rdzeniowych. Dzieje się tak głównie przy obniżonej odporności organizmu.

Bakteria ta jednakże może być częścią flory bakteryjnej człowieka i bytuje głównie na skórze i jelitach. Można się nią zarazić drogą kropelkową oraz pokarmową. Występuje ona przede wszystkim na wilgotnych powierzchniach, na przykład mokrych ręcznikach czy ścierkach. Klebsiellą można się zarazić głównie w szpitalach oraz hotelach.

Leczenie tej bakterii to skomplikowany proces, ponieważ patogen ten jest odporny na większość antybiotyków. Pacjenci są zazwyczaj leczeni antybiotykami beta-laktamowymi. Kuracja trwa około trzech tygodni.

Natomiast w przypadku drugiej bakterii - Proteus mirabilis, jest to bakteria gram-ujemna. Bytuje ona u ludzi w przewodzie pokarmowym, ale również w zanieczyszczonej wodzie i glebie. Stanowić może ona udział w naturalnej mikroflorze organizmu.

Zakażenie tą bakterią może prowadzić do zapalenia układu moczowego, dróg oddechowych, zakażenia skóry, a także opon mózgowo-rdzeniowych.

W przypadku tego patogenu należy postępować zgodnie z wyznaczonym antybiogramem, gdyż bakteria ta jest odporna na wiele antybiotyków, również na tetracyklinę.

Na wizycie lekarz zdecyduje o najskuteczniejszej antybiotykoterapii zarówno tej doustnej, a także tej działającej miejscowo na zmiany skórne. Istotna tu będzie również odpowiednia pielęgnacja skóry głowy.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/klebsiella-czym-jest-zakazenie-co-wywoluje-leczenie

A odpowiedź na podobne pytanie może Pan znaleźć pod tym linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-bakterii-proteus-mirabilis

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak leczyć te ropne krosty na skórze głowy?

Witam. Mam 23 lata. Od dobrych kilku lat mam problemy z trądzikiem, który jest leczony. Od kilku lat także w pewnych okresach czasu (dawniej i aktualnie bardzo rzadko, ok. rok temu prawie cały czas) pojawiały mi się na skórze głowy bardzo duże krosty (nawet ok. 1 cm średnicy), bardzo bolesne, z ropą w środku wyglądającą jak zwykła krosta trądzikowa. Niestety po każdej z tych krost, na skórze głowy wypadały włosy i w jej miejscu pozostawiały goły ślad. Aktualna lekarka dermatolog skierowała mnie na badanie treści ropnej właśnie z takiej krosty. W wynikach wyszło, że mam 2 bakterie: Klebsiella pneumoniae oraz Proteus mirabilis. Pierwsza wrażliwa jedynie na: Meropenem, Amikacynę, druga wrażliwa tylko na meropenem. Konsultowałem to z lekarzem rodzinnym - powiedział on, że jeśli nie mam widocznych objawów (np. zapalenie płuc) to nie ma się czym martwić, ponieważ leczenie może być tylko możliwe szpitalne. Chciałbym spytać co mogę zrobić w takiej sytuacji, ponieważ nadal mam duże obawy co do tego. Dodatkowo chciałbym zacząć pracę w gastronomii, a prawdopodobnie blokuje mi to uzyskanie badań sanepidowskich (dostałem informację od laboratorium, że zostało to zgłoszone do sanepidu). Do jakiego lekarza się zwrócić z tym problemem? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, proszę zgłosić się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej. bądź dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie taka potrzeba zleci wykonanie badań dodatkowych. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana , zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Jeśli będzie potrzeba do leczenia mogą zostać dołączone również zabiegi laserowe. Można wykonać badania helicobacter pylori , badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa , który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do stosowania skórę . Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Personel Kliniki wykorzystując zdobyte doświadczenie proponuje zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb skóry pacjenta oraz doradza jak poprzez późniejszą pielęgnację podtrzymywać ich efekty.

www.lenartowiczclinic.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty