Ból głowy - z czego się bierze?

Mam 16 lat i jestem dziewczyną. Od dawna mam bardzo silne bóle głowy. Potrafią być tak silne, że nie mogę wstać z łóżka i nie wiem dlaczego. Czym może być to spowodowane?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn bólu głowy jest naprawdę dużo. Trudno tutaj opisywać wszystie ewentualne przyczyny, ale należy w szczególności wykluczyć obecność zmian organicznych w centralnym układzie nerwowym, anomalie naczyniowe czy nadciśnienie tętnicze.

Aby ustalić przyczynę dolegliwości konieczne jest badanie neurologiczne oraz ewentualne badania dodatkowe np. tomografia komputerowa głowy. Po ustaleniu przyczyny będzie możliwe wdrożenie leczenia.

Czasami bóle głowy mogą mieć charakter napięciowy, tzn. bez ewidentnej przyczyny organicznej, a mające związek z stanem napięcia nerwowego.
W celu wyjaśnienia przyczyny konieczna jest konsultacja neurologiczna.

Redakcja abcZdrowie.pl