Ból górnej części brzucha a jedzenie jogurtu

Witam. Mam problemy z brzuchem. Boli mnie w górnej części brzucha i nie przechodzi. Myślę że to żołądek. Mam pytanie czy jogurt gratka bo bardzo go lubie pomoże mi na ból czy nie?Proszę o pomocną odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Żaden jogurt nie ma właściwości przeciwbólowych. Wskazana konsultacja z lekarzem rodzinnym. Po badaniu klinicznym i ewentualnych podstawowych badaniach dodatkowych lekarz zadecyduje czy wskazane jest zastosowanie farmakoterapii (leki przeciwbólowe/inhibitory pompy protonowej).