Ból górnej części brzucha promieniujący do pleców

Od jakiś 3 tygodni boli mnie górna część brzucha.Raz lewa, raz prawa strona. Ostatnio ból zaczął promieniować do pleców. Bolą mnie kości i czuję ogólne zmęczenie. Byłam u lekarza i zlecił mi USG jamy brzusznej i badanie moczu, jednak to nic nie wykazało. Ból nie jest bardzo ostry, ale przeszkadza. Brak wymiotów, biegunek itp. Od wczoraj cały czas się pocę, jest mi gorąco, a w domu mam dość niską temperaturę bo około 18st. Ciśnienie i tętno w normie.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Diagnoza na podstawie samych objawów jest trudna do postawienia. Powyższe objawy mogą być wynikiem zakażenia wirusowego bądź bakteryjnego ale także dolegliwości wątrobowych lub trzustkowych. Zaleciłbym dodatkowo o wykonanie morfologii krwi obwodowej, CRP i OB, prób wątrobowych oraz trzustkowych, ewentualnie RTG jamy brzusznej. W razie nasilenia lub nieustępowania dolegliwości potrzebna jest dalsza szczegółowa diagnostyka u specjalisty gastroenterologii. Pozdrawiam