Ból górnej części brzucha promieniujący do pleców
Od jakiś 3 tygodni boli mnie górna część brzucha.Raz lewa, raz prawa strona. Ostatnio ból zaczął promieniować do pleców. Bolą mnie kości i czuję ogólne zmęczenie. Byłam u lekarza i zlecił mi USG jamy brzusznej i badanie moczu, jednak to nic nie wykazało. Ból nie jest bardzo ostry, ale przeszkadza. Brak wymiotów, biegunek itp. Od wczoraj cały czas się pocę, jest mi gorąco, a w domu mam dość niską temperaturę bo około 18st. Ciśnienie i tętno w normie.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam. Diagnoza na podstawie samych objawów jest trudna do postawienia. Powyższe objawy mogą być wynikiem zakażenia wirusowego bądź bakteryjnego ale także dolegliwości wątrobowych lub trzustkowych. Zaleciłbym dodatkowo o wykonanie morfologii krwi obwodowej, CRP i OB, prób wątrobowych oraz trzustkowych, ewentualnie RTG jamy brzusznej. W razie nasilenia lub nieustępowania dolegliwości potrzebna jest dalsza szczegółowa diagnostyka u specjalisty gastroenterologii. Pozdrawiam