Ból i dyskomfort po skręceniu kostki a powrót do uprawiania sportu

Witam, około 3-4 miesiecy temu skreciłem kostke podczas gry w pilke, po ogledzinach w szpitalu zdecydowano sie nie robic zdjecia rtg. Noga juz jakis czas temu zagoiła sie do tego stopnia ze moge normalnie chodzic. W dalszym jednak stopniu odczuwam ból przy próbie kucania, podczas wspiec na palce i duzy ból gdy noga gdzies ucieknie lub gdy ktos na nią delikatnie uderzy (np. w łóżku). Chcialbym wrocic do pilki noznej, prosze o porade czy to normalne i czy da sie to jeszcze zaleczyć? Z góry dziekuj

Dzień dobry,

Czy po urazie była wdrożona fizjoterapia? Jeżeli nie to istniejący ból jest najprawdopodobniej spowodowany jej brakiem. Może Pan skorzystać z zabiegów fizykalnych ale przede wszystkim proszę się zgłosić do fizjoterapeuty, który pracuje terapią manualną. Należy przygotować uszkodzone tkanki do przyjęcia wzrastających obciążeń, by mógł Pan wrócić do sportu. Jednym z ważniejszych elementów terapii jest głęboki masaż poprzeczny, który poza działaniem przeciwbólowym, dobrze wpłynie na wytworzenie wytrzymałej blizny oraz zapobiegnie sklejeniom więzadła do kości.

Pozdrawiam serdecznie.