Skręcenie kostki i zerwane więzadło

Dzień dobry. Mam skrecona kostke po 7dniach zdjęto mi gips jako że mam dolegliwości bólowe po zewnętrznej stronie z tyłu. Rtg nic nie wskazuje. Lekarz zalecił usg i pow jedynie tylko że mogę mieć zerwane więzadło " te które rzadko się zrywa". Noga boli mnie i dretwieje nawet w spoczynku. O które więzadło może chodzić i czy to normalne że lekarz każe mi leżeć 3 tygodnie z podniesiona noga? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję ponownie udać sie do lekarza ortopedy, po badaniu będzie można określic odpowiednie dalsze postępowanie.