Ból i krwawienie hemoroidów

Od kilku lat mam hemoroidy. Ostatnio bardzo mi dokuczają. Ból trwa nawet 3 tyg. Mam częste krwawienia. Dwa razy wypadł mi odbyt. Na czym powinno polegać leczenie nie licząc diety bogatej w błonnik.Czy w przyszłości będę mogła naturalnie urodzić dziecko?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim wskazany jest kontakt z chirurgiem / proktologiem. Zmiany mogą wymagać leczenia zabiegowego, co zapobiegnie ich pojawianiu się w przyszłości.