Ból i opuchlizna palca po uderzeniu

Witam. Wczoraj wbilam sobie z boku w duzy palec gable. Na poczatku palec troszke spuchl wiec polalam woda utleniona a potem zolta po jakims czasie opuchlizna zeszla lecz palec nadal mnie bolal wieczorem poszlam pobiegac i wtedy palec zaczal bolec jeszcze bardziej,ponownie spuchl,nie moglam chodzic dzis palec nadal opuchniety jest na calym siniak,nie moge ruszac i dlatego chcialabym wiedziec co zrobic zeby przestal bolec i zebym mogla wrocic do biegania

Szanowna Pani,
W pierwszej kolejności zalecałbym wykonanie badania RTG stłuczonego palucha. Może ono wykazać czy palec uległ złamaniu czy nie. Wskazane jest równie stosowanie zimnych okładów oraz maksymalne odciążenie chorej kończyny - odstąpiłbym od biegania do czasu wykonania RTG i kontroli ortopedycznej.

Dzień dobry,

Przede wszystkim proszę udać się do lekarza- najprawdopodobniej będzie potrzeba wykonania badania obrazowego jakim jest RTG. Na opuchliznę można stosować zimne okłady np w postaci cold- packa oraz odpoczywać z nogami wyżej położonymi. W celu przyspieszenia resorpcji siniaka można zastosować kinesiotaping.

Pozdrawiam serdecznie.