Ból i opuchlizna po uderzeniu w szczękę

Witam w sobote wieczorem gdy wsiadałem do samochodu kiedy mialem juz usiasc uderzylem prawa strona szczeki kolo ucha poczatkowy bol byl duzo ale przestal po 5 minutach do teraz czuje lekki bol i jakby mala opuchlizne? Kulke cos takiego w miejscu uderzenia , szczeka potrafie ruszac normalnie w prawo i lewo przy zgryzie nie boli , usta tez potrafie normalnie otworzyc , ale mimo to przy dotyku boli? To może być jakieś stłuczenie i co w takim eypadku mam zrobic?

Lek. Katarzyna Szymczak

Zapewne to stłuczenie, sugeruję stosować zimne okłady ewentualnie miejscowo środki przeciwbólowe, w razie braku poprawy kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam