Bóle i strzelanie w szczęce po ziewaniu

Witam, wczoraj gdy ziewalem strzelila mi szczeka z prawej strony, zaraz po tym sprawdzalem czy jest cala otwierajac buzie, w tym dniu nic mnie nie bolalo, ale dnia następnego zaczęła mnie bolec cala szczeka, do dzisiaj mnie boli a mija 2 dzien bolu, gdy otwieram na cala szerokosc lub ruszam szczeka na lewo i prawo to mnie nie boli, boli tylko gdy chodze (czesciej na sloncu) mam na mysli szczeke w stanie spoczynku, a gdy leze to nie, czy powinienem sie obawiać? Czesto w zyciu mi strzelala szczeka

Może to wynikać z tzw zespołu uogólnionej wiotkości wieostawowej co wiąże się z rozluźnieniem torebek stawowych stawów - tworzy to większą tendencje do podwichnięć w stawach . W pana przypadku poczatkowo włączyłbym leki przeciwzapalne . Jesli to nie da efektu konsultacja aryngologiczna lub chirurga szczękowego celem ostrzyknięcia stawu lekiem przeciwzapalnym
Pozdarwiam