Strzelanie szczęki po uderzeniu

niedawno dostałem z nienacka strzała w szczenke.dotykając nic mnie nie bolało, tylko bolało dosc mocno gdy jadłem, moglem mocno zaciskac szczęke ale powoli, przy szybszym zaciskaniu i rozluznianiu ból był dokuczliwy,miałem 'naturalnie' krzywy zgryz przez pierwsze 6 dni, teraz jest ok,nie boli przy jedzeniu jedyne co pozostało to strzelanie szczęki, kiedy otwieramSzeroko buzie,przesuwam szczęke z lewej do prawej to przeskakuje najmocniej czy to przejdzie samo?co stało sie z moją szczenką?

Dzień dobry. Jeżeli ma Pan takie zmiany, asymetrię i problemy w zgryzie, koniecznie trzeba sprawdzić czy nie nastąpiło złamanie główki stawowej. Strzelanie przy otwieraniu ust i innych ruchach jest napewno dowodem na przemieszczony krążek stawowy. Samo raczej nie przejdzie. Warto skonsultować sie u stomatologa i podjąć terapię szyną relaksacyjną. Serdecznie pozdrawiam, Urszula Jarosz

Witam serdecznie,
Przy każdym urazie, gdzie odczuwamy jakieś dolegliwości w okolicy naszej twarzy, powinniśmy udać się na badanie do chirurga szczękowo-twarzowego. Ból po urazie może świadczyć o obecności złamania, które należy odpowiednio nastawić.
Jeśli zaniedbamy sprawę i nic z tym nie zrobimy, złamanie może nam się nieprawidłowo zrosnąć. W takim wypadku dolegliwości mogą pozostać na dłużej, w dodatku ewentualne leczenie będzie znacznie utrudnione i będzie trwało znacznie dłużej.
W związku z powyższym, proszę jak najszybciej udać się na konsultację do chirurga szczękowo-twarzowego.