Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Mocne przeskakiwanie szczęki

Witam, od kilku dni dość mocno przeskakuje mi szczęka a dokładnie po prawej stronie w miejscu gdzie jest staw, kiedy szeroko otwieram usta albo coś gryze coś mi chrupie w szczęce dość mocno jak by mi kość pękała i martwię się co z tym zrobić czy iść do dentysty ? Jak wygląda leczenie i czy to poważna choroba ? Co jeśli to zlekceważę ?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Chrapanie u kobiet

Chrapanie kojarzone jest przede wszystkim z mężczyznami. Co należy zrobić w sytuacji, jeśli to kobieta chrapie? Obejrzyj filmik i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Leczenie w przypadku artropatii jest długie i niewdzięczne - im szybciej zgłosi się Pani do poradni chirurgii szczękowo - twarzowej tym większa szansa powodzenia.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0

Dzień dobry. Przeskakiwanie i chrupanie w szczęce w trakcie ruchów żuchwą jest wynikiem uszkodzeń w stawie. Na główce stawowej znajduje się krążek stawowy, który w trakcie ruchów przesuwa się razem z główką. Jeżeli w wyniku złego zgryzu, przedwczesnych kontaktów zębowych czy patologicznych sił działających na żuchwę nastąpi przemieszczenie krążka, w trakcie zamykania lub otwierania ust słychać trzaski. Co gorsze, taki ruch potrafi być bardzo bolesny. Jak najbardziej powinno się leczyc tego typu schorzenie. Leczenie odbywa się przy pomocy szyny nagryzowej. Polecam udać się do stomatologa, który zajmuje się schorzeniami stawu. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy