Trzaskanie w uchu i przeskakiwanie szczęki

Proszę o pomoc, od czasu wyjścia zębów mądrości na dolnej szczęce przy jedzeniu oraz otwieraniu buzi słyszę po lewej stronie trzaskanie w uchu i przeskakiwanie szczęki, czuje jak przeskakuje mi żuchwa jest to bardzo denerwujące i nieprzyjemne. Jak się tego pozbyć? wolałabym nie usuwać 8-mek no chyba że to jedyny sposób, zgryz mam w miarę prosty ( tylko góra po lewej z tyłu jest lekko schowana w tył) po lewej zęby są równiutkie więc nie wiem skąd te trzaski przy otwieraniu buzi, pozdrawiam

Witam,
Objawy które Pani zgłasza są charakterystyczne dla tzw. choroby okluzyjnej .
Jeżeli pojawiły się niedawno , prawdopodobnie można je całkowicie wyleczyć. Trzaski w stawie skroniowo żuchwowym i przeskakiwanie żuchwy spowodowane są nieprawidłowym przemieszczaniem się lub ułożeniem krążka stawowego. To zaburzenie może być spowodowane nieprawidłowym lub przedwczesnym kontaktem między zębami szczęki i żuchwy.
Przed przystąpieniem do leczenia należy zrobić prawidłową diagnostykę , znaleźć przyczynę (zęby , mięśnie lub sam staw), dokonać ewentualnej korekty nieprawidłowych kontaktów. Następnie wykonuje się specjalną szynę repozycyjną która przywraca prawidłowe ułożenie krążka stawowego.
Co do konieczności usunięcia ósemek musi wypowiedzieć się lekarz , który będzie przeprowadzał analizę i konsultację.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło