Stabilizacja zgryzu głębokiego

Czy ustabilizowanie zgryzu głębokiego i tylozgryzu spowoduje że nadmierna ruchomosc żuchwy do przodu i w boki także się ureguluje ?

Witam,
Jeżeli przez "ustabilizowanie" rozumiemy wyleczenie tej wady ortodontycznej
(tyłozgryzu i zgryzu głębokiego) to jest taka szansa. Często jednak nadmierna ruchomość wynika z braku prawidłowego zaguzkowania zębów , lub też z braku prawidłowego kształtu powierzchni żujących ( np. przez ich nadmierne starcie). W takim przypadku należy leczenie ortodontyczne połączyć z leczeniem protetycznym(odbudowa prawidłowych punktów podparcia i kontaktu między zębami przeciwstawnymi.
Należy przeprowadzić prawidłową diagnostykę okluzyjną przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego i rozplanować wszystkie wymagane etapy leczenia.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło