Aparat ortodontyczny przy korekcji zgryzu

Działanie APARATU ORTODONTYCZNEGO przy KOREKCJI ZGRYZU. Jak naprawdę działa aparat ortodontyczny? Czy zmienia on mechanicznie kształt kości / stawu itd., czy tylko wymusza inne ustawienie kości i stawu poprzez inną pracę mięśni? Czy jeśli ktoś po zakończeniu procesu korekcji zgryzu będzie np. jadł jedną stroną ust przez dłuższy czas - to zgryz może mu się znów popsuć?

Oczywiście aparat ortodontyczny zmienia kształt kości i stawów. Co do stabilności efektów leczenia - wszyscy jedzą głównie jedną stroną - osoby praworęczne w 95% przypadków żują po prawej stronie. Podstawą stabilności zgryzu jest równowaga mięśni i nerwów, właściwa pozycja stawów i kości, a także prawidłowe oddychanie i połykanie. Sumując : właściwa postawa całego ciała, brak przewlekłego stanu zapalnego organizmu, i właściwy zgryz z punktu widzenia nerwów, mięśni i stawów, właściwe odruchy - to klucze do stabilnych efektów leczenia. Pozdrawiam