Dlaczego czuję strzelanie szczęki?

Witam od paru lat mialem tak ze szcwka mi sie ruszala jak by strzelanie kosci przy jedzeniu przy gryzieniu przy otwieraniu szeroko szczeki ale sie przyzwyczailem i zylem z tym a dzis mialem usuwana osemke i po powrocie do domi tak jak by mi kosc strzelila i to tak glosno i od tamtej pory otwieram szczeke do polowy bo dalej boli i przy poruszaniu na boki rowniez boi i probujac coa jesc bomi bardzo przy przygryzaniu otwierajac szczeke do polowy i prubujac dalej jest bol i taka blokada ale czuje ze jak by ta kosv miala wskoczuc na miejsce albo mi sie wydaje i boje sie mocniej otwierac prosze o pomoc

Masz od lat wadę zgryzu której oczywiście i jak zawsze nie widzi stomatolog. wada ta doprowadziła do zwichnięcia stawów skroniowo żuchwowych czego objawem jest to strzelanie kości o których piszesz. Osuwanie ósemki i długo i maksymalnie odwiedzenie żuchwy w trakcie długiego zabiegu doprowadziło do maksymalnego ich zwichnięcia. Zmień stomatologa niedowidzącego, szukaj dobrego ortodonty do leczenia wady zgryzu a póki co na wiele miesięcy przejdź na dietę miękką i nie gryź przodem.