Ból i opuchlizna palca po uderzeniu piłką

Witam, 8 tygodni temu środkowy palec prawej ręki został trafiony mocno piłką po czym staw znajdujący się w połowie palca spuchnął. Miałem nadzieje, że z czasem ból i opuchlizna zniknie, lecz palec dalej boli. Staw dalej jest lekko napuchnięty i czuje spory dyskomfort (kłucie) przy wykonywaniu codziennych czynności. Czy staw dojdzie do siebie, czy wymagane jest dodatkowe leczenie? Bardzo proszę o odpowiedź. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Pozdrawiam

W takiej sytuacji można należy skonsultować się z lekarzem ortopedą i wykonać zdjęcie RTG lub , aby stwierdzić czy Palec nie jest złamany. Rekonwalescencja zajmuje zbyt dużo czasu.