Ból i opuchnięcia po dłutowaniu ósemki

Witam. Ponad tydzień temu miałem dłutowaną ósemkę. Zabieg był ok. Nie miałem przepisanych żadnych leków przeciwbólowych ani antybiotyku. Po 2 dniach bardzo spuchłem i zaczęły się dość silne bóle. Udało mi się otrzymać Ketonal. Potem puścił mi jeden szew i natychmiast zaczęło się wylewać bardzo dużo ropy. Aktualnie dostaję opatrunek z jodoformem. Bóle praktycznie minęły, a także opuchlizna. Został od tygodnia bez zmian spory, bolesny, mięsisty guz w okolicy kąta żuchwy. Jaki jest na niego sposób?

Postepowanie w miarę prawidłowe , lepsze efekty by dało dokładnie oczyszczenie i zkrwawienie zębodołu , ale wszystkie objawy z czasem powinny minąć i rana powinna się zagoić