Opuchlizna dziąsła po zabiegu wyrywania ósemki

Witam serdecznie. Wczoraj miałam wyrywaną prawą dolną ósemkę. Rosła tak jak inne zęby lecz była schowana pod dziąsłem i okazało się że był tam stan zapalny. Zabieg zakończył się szwami. Dzisiaj prawy kąt żuchwy spuchł od zewnątrz i wydaje mi się że od środka też oraz wystąpił szczękościsk. Biorę antybiotyk, ketonal, płuczę usta delikatnie szałwią, jem płynne pokarmy lewą stroną buzi. Czy wszystko robię prawidłowo czy możecie mi Państwo jeszcze coś zalecić?

Witam, obrzęk może pojawić się, szczególnie po trudnej ekstrakcji. Robi Pani wszystko prawidłowo, może Pani dodatkowo robić zimne okłady na policzek, będą przynosiły ulgę. Za parę dni wszystko wróci do normy i zapomni Pani o tym przykrym wydarzeniu. Pozdrawiam

Niestety dolegliwości które Pani opisuje zdarzają się po zabiegach dłutowania " ósemek " . Jest to druga doba po zabiegu , trzeba jeszcze trochę poczekac by wszystko ustąpiło.
A robi Pani wszystko tak jak należy . Jedynie można dodać jakiś probiotyk w celu ochrony przewodu pokarmowego podczas antybiotykoterapii.